Ustawienia rodzinne Hellingera

Ustawienia rodzinne Hellingera to krótko terminowa metoda terapii rodzinnej.  Służy przywróceniu harmonii w naszej kondycji psychiczno - cielesnej, w relacjach z innymi ludźmi, w problemach zawodowych, finansowych, w różnego rodzaju chorobach oraz innych ludzkich zaburzeniach i nieprawidłowoiściach życiowych.

Podstawowym założeniem ustawień jest nasze głębokie powiązanie z rodziną; zarówno z osobami żyjącymi, jak i z przodkami, nawet kilka pokoleń wstecz.

Zadaniem prowadzącego jest wprowadzenie porządku w relacje międzyludzkie tak, aby każdy w systemie rodzinnym  patrzył na pozostałych członków z szacunkiem, a sam brał odpowiedzialność za swój los i czerpał radość z życia.

Zasady regulujące właściwe funkcjonowanie rodziny zawarł B. Hellinger w koncepcji nazwanej przez niego porządkami miłości.

Te podstawowe porządki to:

Celem ustawienia rodzinnego jest uzyskanie dwu obrazów: zawierającego informację o podłożu problemów klienta, oraz wskazującego i wywołującego rozwiązanie.

To, co umożliwia dotarcie do źródła problemu, Hellinger nazywa "wiedzącym polem". Trener prowadzący ustawia tzw. reprezentantów, tj. osoby obce, nieznające spraw danego klienta w rolach osób z jego rodziny, których dotyczy ta sprawa.  W ustawieniach wiedzące pole ujawnia się w formie ?przychodzących? do reprezentantów odczuć, impulsów i myśli, które odnoszą się do prawdziwych stosunków panujących w systemie klienta. Odczucia te mogą być niejednokrotnie bardzo silne, a ich jakość zaskakująca dla reprezentanta (np. potrzeba wykonania pokłonu, drżenie ciała, smutek, ból w jakiejś części ciała, złość, gesyt i zachowania osoby, którą reprezentuje). Bardzo często reprezentanci mają poczucie nie tylko symbolicznego, ale niemal realnego obcowania z reprezentowaną osobą. Dowodzi to działania niezwykłego fenomenu ustawień rodzinnych.

Istotą ustawień jest uporządkowanie zaburzonych dynamik w systemie rodzinnym, co prowadzi do uzdrowienia problemu.

 

Temat: Droga do domu. 

Termin:  26 i 27. lipca 2014 r. ;sobota godz. 10.00 - 18.00 z przerwą na obiad, niedziela 10.00 - 14.00.

Koszt udziału: 150 zł uczestnik zajęć bez ustawienia własnego, 250 zł z ustawieniem własnym.

 

Zapisy: Ośrodek Eden, zaliczka 100 zł do 20. lipca !!!

 

 

Małgorzata Bodnariuk

trener terapii rodzinnej i ustawień Hellingera. 

Sklep na bazie OpenCart
Ośrodek Eden © 2023
Facebook