BHADŻANY ŚPIEWY Z INDII - CD

BHADŻANY ŚPIEWY Z INDII - CD
Kod produktu: 9.9
Dostępność: W magazynie( dla pewności zamówienia prosimy o kontakt z sprzedawcą )
Cena: 29.00zł
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania
Relaksacyjna Muzyka Etniczna

Om Gurudev

Posłuchaj fragmentu utworu:
pobierz

Nagrania zrealizowano "na żywo" wraz z uczestnikami warsztatów medytacyjnych z Om Gurudev.

Janglidas Maharaj urodził się w Bombaju, w stanie Maharasztra. Od dzieciństwa był dziwnym chłopcem. Fascynowali go święci i nauki duchowe. Próbował też medytować. Rodzice martwili się, że może od nich uciec, toteż pod swoją nieobecność zamykali go w pokoju. Kiedy miał 9 lat, któregoś dnia Najwyższa Moc "wciągnęła" go poprzez niewielki otwór w drzwiach. Chłopiec doświadczył "Viśmatmak darśanu" - wizji Najwyższego, Vishmatmak Jangli Maharaja. Od owego czasu chłopiec przybrał imię Janglidas sługa "Jangliego".

Mając szesnaście lat, Janglidas pojechał do Bhamburde (nieopodal Pune). Mieszkał tam święty imieniem Tekwadekar Maharaj, dawniej uczeń Jangli Maharaja. Jeszcze za swojego życia Jangli Maharaj powiedział Tekwadekarowi, że będzie mógł go rozpoznać po pewnym szczególnym geście (svastica-mudra). Kiedy Janglidas pojawił się przed Tekwadekarem, uczynił ów gest i Tekwadekar rozpoznał w Janglidasie swego dawnego guru. Janglidas otrzymał "gurumantrę" wraz z poleceniem udania się do miasta w okręgu Nasik, gdzie swego czasu medytował Swami Muktananda, zanim osiedlił się Geneshpuri. Janglidas rozpoczął tam umartwienia, przez jedenaście miesięcy mieszkając w zamurowanym pokoju bez jedzenia i picia. Po tym okresie wyruszył na pierwszą pielgrzymkę dookoła Indii, udzielając swych nauk i błogosławieństw tysiącom ludzi. Rozpoczął również dzieło odbudowy świątyń, pierwszą była świątynia w Divshi (okręg Satara), po niej nastąpiły kolejne. Założył także szereg szkół, gdzie oprócz zwykłych przedmiotów uczy jogi i medytacji oraz wartości ogólnoludzkich. Celem pomocy chorym otwarta została klinika, regularnie organizowanie są akcje krwiodawstwa, bezpłatne konsultacje specjalistów, itp. Ponadto każdy wyznawca może się pożywić w kuchni aszramu, gdzie dziennie wydawanych jest 500-1000 bezpłatnych posiłków.

Dzisiaj tysiące wyznawców we wszystkich większych miastach Indii czeka na tego drobnego, milczącego świętego, medytując i wcielając w życie jego przesłanie.

Bóg mieszka w nas samych, a można do niego dojść poprzez medytację.

Łączny czas płyty: 63 minuty

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:



Sklep na bazie OpenCart
Ośrodek Eden © 2018
Facebook