2014 Rok Drewnianego Konia

Zgodnie z zasadami feng shui 31.01.2014 roku rozpoczyna się kolejny okres astrologiczny. Patronem Nowego Roku Chińskiego będzie Drewniany Koń zwany Jia Wu, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy KOŃ W CHMURACH lub też MAGICZNY KOŃ. Nowy Rok będzie energetycznie zupełnie inny od roku poprzedniego, czyli Roku Wodnego Węża. Energia konia jest bowiem bardzo silna. Zwierzę to stanowi przede wszystkim symbol zwycięstwa, radości, siły i nieokiełznanej wolności. Jednocześnie  jest to symbol mądrości i mocy. Bardzo silne energetyczne nacechowanie posiada również postać białego konia, który wiąże się ze słońcem, dniem, symbolizuje wodę, jasność, słoneczność, cierpliwość oraz opanowanie. Biały koń chińskiego święta bogini Kwan Yin leci po niebie , przynosząc pokój i błogosławieństwo .


    Rok Drewnianego Konia będzie czasem ruchu i aktywnego działania. To idealny czas na podróże i realizację własnych marzeń. W Nowym Roku możemy być nastawieni na sukcesy  i osobiste zwycięstwa tylko pod warunkiem, że nasze działania będą zdecydowane i pewne. Nie należy robić niczego wbrew własnym potrzebom i wewnętrznym przekonaniom. Do głosu należy dopuścić intuicję, która wskaże nam właściwą drogę. W Roku Drewnianego Konia należy jednak uważać na podejmowane decyzje. Nie należy postępować impulsywnie pod wpływem emocji. Dopuszczone są szybkie działania, ale muszą one być zgodne z naszym wewnętrznym ja. W przeciwnym razie mogą one zakończyć się osobistą klęską.


Rok Magicznego Konia to czas wyzwolenia ze wszelkich niszczących nas ograniczeń. Powinniśmy postępować tak, by cieszyć się szczęściem i czerpać z życia jak najwięcej przyjemności. Będzie to idealny moment na obcowanie z naturą i uprawianie sportu. Powinniśmy cieszyć się chwilą, jednak we wszystkich działaniach należy zachować pewien umiar, dzięki któremu nie popadniemy w skrajności i zachowamy wewnętrzny spokój i pogodę ducha.

 

Rok Drewnianego Konia to bardzo intensywny czas dla światowej gospodarki. Niektóre gospodarki świata będą się dynamicznie rozwijały, podczas gdy inne kraje doświadczą chaosu gospodarczego i załamania. W finansach należy spodziewać się wahania cen i niestabilności.


Elementem Roku Drewnianego Konia jest Drzewo, które przypomina nam o powiązaniu człowieka z naturą. Życie w otoczeniu zieleni przyniesie nam ukojenie i wewnętrzną harmonię.

Sklep na bazie OpenCart
Ośrodek Eden © 2024
Facebook